Już wkrótce, 21 lutego, o 18.00 spotkajmy się na koncercie charytatywnym harcerskiego projektu „Drzewo Nadziei” i dołóżymy swą cegiełkę do wielkiego dzieła!
22 lutego – to dzień wyjątkowy w kalendarzu każdego harcerza. Tego dnia obchodzimy święto przyjaźni i urodziny założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Tegoroczne obchody będą jeszcze bardziej uroczyste, gdyż w przeddzień tego święta – 21 lutego, o godz. 18 w Domu Kultury Polskiej odbędzie się finałowa akcja harcerskiego projektu „Drzewo Nadziei”- koncert charytatywny.

Koncert jest organizowany po raz drugi (pierwszy został zorganizowany w listopadzie 2016 roku). Koncert i sam projekt Drzewa Nadziei by nie powstał bez wspaniałej ekipy. Jedną z koordynatorek projektu jest druhna Agata Gluchowska. To ona jest naszym pierwszym kontaktem dla wykonawców podczas koncertu Drzewo Nadziei, dlatego po prostu musisz przyjść na koncert i ocenić jej starania 😉

„Mam 18 lat, uczę się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie w klasie maturalnej. Jestem harcerką, co jest moją pasją życiową. Pomimo tego gram na gitarze, a także śpiewam w scholi oraz zespole, pełnię wolontariat oraz uczęszczam na wymianach młodzieżowych. Postanowiłam dołączyć się do projektu „Drzewo Nadziei”, ponieważ inspirując się słowami Roberta Baden Powell’a, założyciela skautingu, pragnę zostawić ten świat trochę lepszym, niż go zastałam, i mam nadzieję, że właśnie ten koncert ulepszy trochę ten świat.” – mówi Agata.

Celem koncertu jest zebranie środków na budowę dziecięcego działu hospicjum w Wilnie.

Na scenie wystąpią: Rodzina Kaczmarków, Orkiestra Wojska Litewskiego, Cud w Dolinie Baka, Folk Vibes, Green&Gold, zespół artystyczny pieśni i tańca „Wilia”, ,,Penki Maironio pirštai” oraz Vilkiukai- zuchy litewskiej organizacji skautowej. Po koncercie odbędzie się aukcja, dochód z której również powędruje do hospicjum.
Koncert obędzie się w dwóch językach – polskim i litewskim.
Tych, którzy nie mogą tego dnia przybyć na koncert, zapraszamy oglądać transmisję na żywo na stronie www.wilnoteka.lt
W święto przyjaźni otwórzmy swe serca na dobro, miłość i nadzieję!