AL Szach i mat!

AL Szach i mat!

2023-08-20

dh. Kornelia Gurska wędr.

dh. Aneta Kuszlewicz trop., dh. Marta Sokołowska trop., dh. Agata Jankowska ochot.

,,Obóz

Wzmocni Cię

Usiądź przy ognisku, wysłuchaj balladę,

Zapomnij o troskach, jutro nowy dzień!”

 

Właśnie taką piosenką rozpoczęła się jedna z pierwszych tegorocznych przygód letnich – obóz ,,Szach i mat!”. W dniach 2-16 lipca odbył się obóz dwóch drużyn harcerskich: 13 WDH-ek Czarnej Trzynastki im. Maryny Grzesiakowej oraz 13 WDH-y Czarnej Trzynastki im. Józefa Grzesiaka ,,Czarnego”. 

 

Uczestnicy obozu z wielkim zaangażowaniem realizowali program poszukiwania wartości, których został pozbawiony świat. Navida, mistrzyni gry w szachy, po raz pierwszy przegrała w turnieju szachowym. Przez swoją wściekłość buntuje się i skazuje świat na „wieczne zło“. Świat pozostaje bez miłości, braterstwa, przyjaźni i odwagi. Wszystko dookoła wydawało się ciemne, mroczne,i smutne.

 

Każdy dzień obozu był poświęcony jednej wartości, którą druhny i druhowie poznawali podczas zajęć. Zastanawiano się, dlaczego warto się kierować w swym życiu wartościami. Nie brakowało wspólnych rozmów i pogadanek dotyczących różnych zachowań. Nie zapomnieliśmy także o technikach harcerskich, które obejmują różne dziedziny wiedzy i umiejętnośći, np.: terenoznawstwo, przyrodoznawstwo, samarytanka, symbolika itd.

 

Miały miejsce także wesołe akcenty – odbyły się tradycyjne śluby i chrzest harcerski, dzień sportu i bieg na sprawdzenie wiedzy.  Czy udało się zwalczyć złą Navidę? Na pewno! W końcu obozu, uczestnicy mieli ostatnią grę w szachy z naszą złodziejką i ją pokonali!

 

Osiągnięcia obozowe:

  • Dh. Emilia Butkiewicz ochot., dh. Milija Petrova ochot. Oraz dh. Karina Suszkiewicz ochot. najlepiej wykazały się podczas Biegu Harcerskiego
  • Dh. Damian Jakowicz został wyróżniony podczas Dnia Sportu
  • Podczas obozu 13 Wileńska Drużyna Harcerek ,,Czarna Trzynastka” im. Maryny Grzesiakowej została przekazana dla dh. Marty Sokołowskiej trop.

 

Z niecierpliwością czekamy na następny obóz!

 

,,Hej my jeszcze tu wrócimy, nie za rok, no to za dwa…”Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!