Biwak Śladami Ireny Sendlerowej w Warszawie

Biwak Śladami Ireny Sendlerowej w Warszawie

2023-06-20

dh. Karolina Dediul pion.

dh. Paula Gierasimowicz trop.

W dniach 2-4 czerwca bramki stolicy Polski, Warszawy, otworzyły się dla 8 Szumskiej Drużyny Wędrowniczej “Alianta”. Podczas tego wyjątkowego biwaku drużyna miała okazję zwiedzić miejsca powiązane z bohaterką Ireną Sendlerową, poznać Harcerską Organizację Perspektywy oraz zaprzyjaźnić się z 355 Warszawską Drużyną Starszo Harcerską “Agnar”. Nie tylko wzbogacili się wiedzą o Irenie Sendlerowej, ale także zakochali się w Warszawie i nawiązali trwałe przyjaźnie, które pozostaną z nimi na długie lata.

 

Drużyna “Alianta” rozpoczęła swoje warszawskie przygody od eksploracji miejsc związanych z Ireną Sendlerową, bohaterką, która uratowała setki dzieci żydowskich podczas II wojny światowej. To spotkanie z historią nie tylko otworzyło im oczy na ważne wydarzenia przeszłości, ale również wzbudziło w nich ducha chęci do działania i pomagania innym.

 

Kolejnym fascynującym punktem programu było zwiedzanie muzeum “Polin”. To interaktywne muzeum historii Żydów polskich, które przedstawia bogatą kulturę i dziedzictwo tej społeczności. Druhny podziwiały wystawy, słuchały opowieści o żydowskiej historii i kulturze oraz zrozumiały znaczenie wielowiekowej obecności Żydów w Polsce. To doświadczenie rozszerzyło ich horyzonty i uświadomiło im, jak ważne jest poszanowanie różnorodności oraz budowanie mostów porozumienia między różnymi grupami społecznymi.

 

Podczas biwaku druhny mieli również okazję poznać Harcerską Organizację Perspektywy. Spotkanie z pocztą harcerską było dla nich niezwykłą okazją, by lepiej poznać zasady i tradycje harcerstwa oraz wymienić się doświadczeniami. Wspólne dyskusje z harcerzami z innej drużyny były nie tylko edukacyjne, ale także integracyjne. Młode harcerki zyskali nowe przyjaźnie i zrozumieli, że harcerstwo to nie tylko nauka i przygoda, ale również budowanie silnych więzi międzyludzkich.

 

W trakcie biwaku druhny miały również przyjemność poznać 355 Warszawską Drużynę Starszo Harcerską “Agnar”. Ta niesamowita drużyna z Związku Harcerstwa Polskiego przywitała druhen z otwartymi ramionami i zorganizowała wiele inspirujących aktywności. Druhny dowiedziały się więcej o swojej patronce drużyny, a także otrzymały nowe informacje na temat warszawskiego harcerstwa. Wzajemne poznawanie się, wspólne wyzwania i przygody umocniły więzi między drużynami i zapoczątkowały piękne przyjaźnie.

 

Podsumowując, biwak ,, Śladami Ireny Sendlerowej‘‘ w Warszawie był pełen niezapomnianych przygód, nauki i wzajemnego poznawania się. Druhny nie tylko wzbogaciły się w nową wiedzę o bohaterce Irenie Sendlerowej i historii Żydów polskich, ale także doświadczyły magii harcerstwa, która buduje mosty między ludźmi i tworzy trwałe przyjaźnie. Dzięki gościnności druhów i druhen, te wspólne spędzone dni na pewno pozostaną w ich sercach na długie lata. Druhom i druhnom, którzy przyczynili się do tego niezapomnianego biwaku, składamy ogromne podziękowania.

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!