Cisowy Dworek 2019 “Świat jest w twoich rękach”

Cisowy Dworek 2019 “Świat jest w twoich rękach”

2019-11-05

Karolina Dediul

Jak i każdego roku w pierwszy weekend października z okazji Dnia Polskiej Harcerki odbył się Cisowy Dworek. Tym razem biwak odbył się w Gimnazjum Władysława Syrokomli w Wilnie.

Tegoroczny Cisowy Dworek był nietypowy i bardzo ciekawy. Pierwszego dnia, tuż po przyjeździe odbyła się gra w patrolach mieszanych, podczas której druhny pogłębiały swoją wiedzę o historii naszej organizacji, o jej przedstawicielach i organizowanych od roku 1989 (kiedy to powstał Związek Harcerstwa Polskiego na Litwie) ważnych wydarzeniach. Tego samego wieczoru odbył się bal, który był nagrodą po tak ciężkim roku harcerskim. Następnie za pomocą quizu harcerki sprawdziły swoją wiedzę, śpiewały karaoke i dobrze się bawiły podczas dyskoteki.

Następnego dnia młodsze druhny miały grę terenową, podczas której miały okazję poznać nasze piękne miasto – Wilno , natomiast starsze harcerki udały się na służbę: do kościoła Wszystkich Świętych, Sióstr Świętej Teresy oraz schroniska dla zwierząt. 

A jakie wrażenia mają druhny? Druhna Gabriela Rudzieniec twierdzi: ,,Cisowy Dworek był fajny, panowała niesamowita atmosfera. Najbardziej spodobało się, gdy w sobotę byłyśmy podzielone na patrole według wieku. Dzięki temu miałyśmy szansę poznać druhny z innych drużyn. Ponadto ciekawe było to, że patrole starszoharcerskie mogły pełnić służbę w wyznaczonym miejscu. Na przykład ,nasz patrol pełnił służbę w ,,Dievo meilės misionierių labdaros organizacijos namuose”. Niesamowita atmosfera była wieczorem przy wspólnym śpiewaniu karaoke, gdyż siedziałyśmy patrolami przy świecach ze smakołykami. No i w końcu biwaku  najprzyjemniejsze było otrzymać białą różę od druhów, gdyż był to nasz dzień-Dzień Polskiej Harcerki.” Druhna Wiktorija Nowoszynska opowiada: ,, Ten cisowy naprawdę bardzo wyróżnia się od innych. Służba to coś wow, lepiej niż gra terenowa. Szkoda, że miałyśmy mniej czasu dla drużyny, jednak najlepsze wrażenie pozostawił piątkowy bal, pierwszą piosenką, którą usłyszałam była ,,Zakochaj się w harcerstwie” i właśnie w ten moment przypomniałam wszystko, co przeżyłam za ostatnie 5 lat w harcerstwie i chyba dlatego ten wieczór na Cisowym Dworku będę wspominać jeszcze długo… Dziękuję dla kadry biwaku za te wrażenia”.

Wieczorem druhny wybrały się na Festiwal Filmu Polskiego, gdzie obejrzały film “Kamerdyner”, który każdej druhnie bardzo spodobał się.

Podczas biwaku została wyłoniona Harcerka Roku – dh. Paulina Czerniawska, która wykazała się sprytem, kreatywnością oraz wiedzą harcerką. 

Ostatniego dnia zostały ogłoszone miana drużyn za rok 2018/2019:

Drużyny harcerskie:

Złotą koniczynkę zdobyły:

14 LDH ,,Zorza”

11 MDH ,,Delta“

28 WDH ,,Szare Wilki“

9 WDH ,,Viator“

26 WDH ,,Biale Wilki“

Srebrną koniczynkę zdobyły:

1 WDH ,,Port“

19 WDH ,,Pasieka“

Zieloną koniczynkę zdobyły:

13 WDH ,,Czarna Trzynastka“

SzDH ,,Burza“

4 WDH ,,Trop“

Bez kategoryzacyja:

8 SDH ,,Zodiak“

Drużyny wędrownicze:

Żółtego płomienia:

9 WDW ,,Via”

12 WDW ,,Gra ulve”

Czerwonego płomienia:

23 WDW ,,Niepokorne”

26 WDW ,,Wataha”

Bez kategoryzacja:

13 WDW ,,Czerna Trzynastka”

Serdecznie dziękujemy dla dyrekcji Gimnazjum im. Władysława Syrokomli za tak miłe przyjęcie oraz udostępnienie pomieszczeń szkoły dla naszych harcerek.

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!