Dzień dziecka z 26 WSzH im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich

Dzień dziecka z 26 WSzH im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich

2018-06-06

Phm. Joanna Pietkiewicz wędr.

autor

„Harcerstwo jest organizacją nastawioną nie na żądanie od społeczeństwa, ale na dawanie społeczeństwu, służenie mu.”
Aleksander Kamiński

Dzień Dziecka z 26 Wileńskim Szczepem Harcerskim im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich

Jak wiemy, 1 czerwca jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, z tej okazji 3 czerwca bieżącego roku, już po raz kolejny na własnej bazie leśnej harcerki i harcerze z 26 Wileńskiego Szczepu Harcerskiego im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich zorganizowali imprezę dla dzieci. Organizatorką tej imprezy była pwd. Alina Ewelina Szostak.

Harcerze służą Bogu i Ojczyźnie, więc swą imprezę rozpoczęliśmy uroczystą polową mszą świętą, którą celebrował ks. Eduardas Kirstukas. Chociaż dzień był upalny i w tym dniu obchodzono dzień ojca, jednak cieszy, że wielu zuchów przybyło z rodzicami i rodzeństwem, aby uczcić dzień dziecka i dzień ojca razem z nami. Zawitali do nas także ułani – Jarek Szostko z Garnizonu Nowa Wilejka i wileński ułan Bogdan Monkiewicz, należący do 8-go Pułku Strzelców Konnych z Chełmna.

 

 

Po mszy odbył się apel i rozdzielenie uczestników na sektory zajęć. Podczas całego dnia dzieci i gości mogli uczestniczyć: w grze archery tag (strzelanie z łuków), zagrać w paintall, skorzystać z body art, puszczać wielkie bańki mydlane, skosztować popkorn, skakać na dmuchanym zamku. Najbardziej atrakcyjnym sektorem były sztafety rodzice + dzieci. Każdy rodzic był podzielony na parę z dzieckiem, a podczas zajęć musieli wykazać się zdolnościami fizycznymi, np.: w przeniesiuniu jajka w łyżce, w grze „Limbo” itp. Kulminacją tego wieczoru były kiełbaski smażone na ogniu, a także dobry nastrój i nowe przyjaźnie.

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym: ks. Eduardowi Kirstukasowi, zuchom, dzieciom, rodzicom, harcerzom, ułanom. Bez was nie byłoby tego święta! Do kolejnych spotkań!

 

 

 

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!

Czytaj także…

„ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030”