Dzień dziecka z 26 WSzH im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich

2018-06-06

Phm. Joanna Pietkiewicz wędr.

autor

„Harcerstwo jest organizacją nastawioną nie na żądanie od społeczeństwa, ale na dawanie społeczeństwu, służenie mu.”
Aleksander Kamiński

Dzień Dziecka z 26 Wileńskim Szczepem Harcerskim im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich

Jak wiemy, 1 czerwca jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, z tej okazji 3 czerwca bieżącego roku, już po raz kolejny na własnej bazie leśnej harcerki i harcerze z 26 Wileńskiego Szczepu Harcerskiego im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich zorganizowali imprezę dla dzieci. Organizatorką tej imprezy była pwd. Alina Ewelina Szostak.

Harcerze służą Bogu i Ojczyźnie, więc swą imprezę rozpoczęliśmy uroczystą polową mszą świętą, którą celebrował ks. Eduardas Kirstukas. Chociaż dzień był upalny i w tym dniu obchodzono dzień ojca, jednak cieszy, że wielu zuchów przybyło z rodzicami i rodzeństwem, aby uczcić dzień dziecka i dzień ojca razem z nami. Zawitali do nas także ułani – Jarek Szostko z Garnizonu Nowa Wilejka i wileński ułan Bogdan Monkiewicz, należący do 8-go Pułku Strzelców Konnych z Chełmna.

 

 

Po mszy odbył się apel i rozdzielenie uczestników na sektory zajęć. Podczas całego dnia dzieci i gości mogli uczestniczyć: w grze archery tag (strzelanie z łuków), zagrać w paintall, skorzystać z body art, puszczać wielkie bańki mydlane, skosztować popkorn, skakać na dmuchanym zamku. Najbardziej atrakcyjnym sektorem były sztafety rodzice + dzieci. Każdy rodzic był podzielony na parę z dzieckiem, a podczas zajęć musieli wykazać się zdolnościami fizycznymi, np.: w przeniesiuniu jajka w łyżce, w grze „Limbo” itp. Kulminacją tego wieczoru były kiełbaski smażone na ogniu, a także dobry nastrój i nowe przyjaźnie.

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym: ks. Eduardowi Kirstukasowi, zuchom, dzieciom, rodzicom, harcerzom, ułanom. Bez was nie byłoby tego święta! Do kolejnych spotkań!

 

 

 

Czytaj także…

CISOWY DWOREK Organizacji Harcerek

CISOWY DWOREK Organizacji Harcerek

„Skarb twój tam, gdzie jest serce twoje”   W dniu 26 września odbyło się tak bardzo ważne dla każdej harcerki wydarzenie...

Wspomnienia z obozów!

Wspomnienia z obozów!

Po długiej kwarantannie jeszcze bardziej czekaliśmy na obozy niż zwykle! Tegoroczne akcje letnie przyniosły mnóstwo przygód,...

Dołącz do nas na Facebook'u, Instagram'ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr - galerię zdjeć!