HarcBasket 2018 – „Nie liczy się ilość, a jakość“

HarcBasket 2018 – „Nie liczy się ilość, a jakość“

2018-04-09

Karolina Dediul

Karolina Wołotko

7 kwietnia wystartował coroczny turniej organizowany przez ZHPnL — HarcBasket 2018. Jest to już 9 edycja turnieju koszykarskiego. Tym razem turniej został zorganizowany w gimnazjum w Grzegorzewie.

Tegoroczny HarcBasket nie mógł się chwalić dużą ilością uczestników, ale pomimo tego atmosfera była nasycona. W tym roku rozgrywki trwały wyjątkowo krótko – tylko jeden dzień. Każda drużyna walczyła o zwycięstwo, lecz, jak wiemy, nie wszystkim to się udało.

W tym roku zwyciężyli “Szare Wilki”. Drużyna nie miała praktycznie konkurencji, była silna, lecz ich miejsce mogła zająć drużyna “Yeti”, która cieszy się drugim miejscem. Za 3 miejsce walczyła “Szczerbcowa Burza” i “Czarna Trzynastka” czego wynikiem było zwycięstwo “Czarnej Trzynastki” . „Szczerbcowa Burza“ została na 4 miejscu.

Podczas turnieju nie brakowało zdrowej męskiej konkurencji i zaciętej walki na każdym centymetrze parkietu, którą sędziowie musieli obiektywnie ocenić.

Pomimo podstawowych meczów koszykarskich, odbył się także konkurs trójek, podczas którego każdy druh miał 25 rzutów do kosza. Zwycięzcą została osoba, która do kosza trafiła najwięcej razy – druh Andrzej  Tunkiewicz.

„Pokonać innych nie było łatwo, bo nie wiedziałem każdego, jak silny jest w obronie.  Spodziewałem się, że wygramy, ponieważ jesteśmy silną drużyną  i walczyliśmy do końca, pomimo wszystko.  Spokojnie reagowałem, gdy zwyciężyliśmy w grze z dwoma innymi drużynami i już wiedzieliśmy, że mamy 2 miejsce. Później walczyliśmy za pierwsze, ale niestety nie udało się zwyciężyć. Lecz nie martwiłem się, bo drugie miejsce jest też super“ – mówił uczestnik imprezy druh Andrzej Tunkiewicz.

Organizatorzy serdecznie dziękują każdemu uczestniku turnieju oraz szkole w Grygiszkach, za udostępnienie sali sportowej.

1 miejsce – “Szare Wilki”
2 miejsce – “Yeti”
3 miejce – “Czarna Trzynastka”

Zwycięzca konkursu trójek- Andrzej Tunkiewicz.

Gratulacje zwycięzcom.

Więcej zdjęć z turnieju.

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!