Rada Programowa OH-ek, OH-y i „Kroki Polskie na Litwie”

Rada Programowa OH-ek, OH-y i „Kroki Polskie na Litwie”

2023-10-10

Aurora Degesytė trop.

Antoni Niewierowicz wyw.

W dniach 12-15 sierpnia kadry drużyn harcerskich, wędrowniczych oraz instruktorki Organizacji Harcerek brały udział w Radzie Programowej. Druhny omówiły aktualności i plan na nadchodzący rok harcerski. Nie zabrakło też zajęć, w których czasie druhny poznały lepiej siebie nawzajem. W czasie sektorów zajęć harcerki wypróbowały robótki ręczne, tańczyły i pogłębiły swoją wiedzę o skautingu litewskich. Było to nietypowe spotkanie, ponieważ oprócz dyskusji druhny zwiedziły dużo nowych miejsc. W Kownie druhny oglądały wystawy w muzeach, których wystawy są ścisłe powiązane z historią Polski.
Wieczorem 14 sierpnia do druhen dołączyli druhowie z Organizacji Harcerzy i wspólnie wzięli udział w uroczystości na „Górze Aniołów” (lit. Angelų Kalva), gdzie została odsłonięta rzeźba anioła na cześć patrona Polskich harcerzy bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Po uroczystości harcerki i harcerze mieli okazję zapoznać się i wspólnie śpiewać z harcerzami z Polski i Anglii. Wspaniałe znajomości!
Aby wspólnie upamiętnić dzień Armii Krajowej i uogólnić nasycony weekend dla Organizacji Harcerek, członkowie ZHPnL wzięli udział w grze terenowej, w czasie której poznali miejsca stolicy ważne dla Polskiej historii.
1-2 września Organizacja Harcerzy na czele z dh. Naczelnikiem spotkali się w Trokach, aby zaplanować następne kroki rozwoju organizacji. Nie zabrakło też dyskusji na aktualne dla druhów tematy. Braterska atmosfera kontynuowała przez zajęcia na współpracę i poznanie siebie nawzajem.
Nasycony koniec lata pozwolił dla Organizacji Harcerek i Harcerzy owocnie spędzić czas!
 
 
Dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!

Czytaj także…

„ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030”