Świąteczny Rajd rowerowy Śladami 13 Pułku Ułanów Wileńskich

Świąteczny Rajd rowerowy Śladami 13 Pułku Ułanów Wileńskich

2023-12-29

Phm. Alina Evelina Kežun HL

Phm. Alina Evelina Kežun HL

W dniach 21-28 grudnia w Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie działo się wiele. W tak pięknym okresie Świąt odbył się Świąteczny Rajd rowerowy ,, Śladami 13 Pułku Ułanów Wileńskich “. Tym razem nieco inny. Skoro święta to czas niespodzianek, przyjaźni i pomocy innym, przywędrował do nas rowerem Ułański Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami wiózł Świąteczne paczki do domów tych, którzy najbardziej tego potrzebują.
Do była niezwykła misja Ułańskiego Mikołaja, który śladami Ułanów Wileńskich starał się odwiedzić jak najwięcej rodzin harcerskich. I w końcu misja udała się. Rajd rowerowy ,, Śladami Ułanów Wileńskich ” na czele z Mikołajem odwiedził nie tylko rodziny harcerskie, ale także nie zapomniał o przyjaciołach harcerstwa, oraz zwykłych rodzinach, które w okresie świątecznym mało niemało trudności.
W tym roku podczas rajdu rowerowego udało się uszczęśliwić 50 rodzin, wręczając Świąteczne paczki żywnościowe. Rajd miał na celu nie tylko zwiedzić pamiątkowe miejsca Ułanów Wileńskich, ale także ludziom przypomnieć o słowie honoru oraz szlachetności ułańskiej. Uczestnicy rajdu pomimo trudności pogodowych, odwiedzili miejsca pamięci na Rossie, Kolonii Wileńskiej, Kalwarii, Ponary, Krawczuny, Kowalczuki. Wzór Ułanów Wileńskich dodał wiele otuchy dla Ułańskiego Mikołaja i jego pomocników, którzy teraz mogą cieszyć się z wypełnienia misji uszczęśliwienia tylu osób.
W imieniu Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie oraz Ułańskiego Mikołaja raz jeszcze składamy serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy aby w każdym z nas nigdy nie gasła ta iskierka dobroci i szlachetności, aby wiara w dobro i lepsze jutro zwyciężyła najciemniejsze chwile smutku.
Każdy z nas w sercu jest Ułańskim Mikołajem, który potrafi zrobić wiele. Ponieważ dobro się mnoży.
Czuwaj!

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy
za Granicą 2023

 

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!