Szkolenia sanitariuszy obozowych

Szkolenia sanitariuszy obozowych

2023-08-13

Karolina Dediul pion.

Ernest Wasilewicz

W dniach 9 i 18 czerwca br., miały miejsce intensywne szkolenia dla sanitariuszy obozowych, składające się z części teorytycznej i praktycznej.

Teoretyczna część szkolenia odbyła się zdalnie 9 czerwca, a jej prowadzenie powierzono druhnie Anecie Zdanowicz pion. oraz druhnie Patrycji Kosciukiewicz pion. Obie druhny mają bogate doświadczenie w dziedzinie medycyny ratunkowej oraz w prowadzeniu  szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Uczestnicy szkolenia mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat podstawowych procedur ratunkowych, rozpoznawania i leczenia ran oraz opatrywania urazów. Dzięki przystępnej formie prezentacji, teoretyczna część szkolenia była dynamiczna i ciekawa.

Praktyczna część szkolenia odbyła się 18 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Uczestnicy rozpoczęli dzień od uroczystej Mszy Świętej. Zajęcia praktyczne poprowadzili wykwalifikoiwanie ratownicy medyczni – pwd. Karolina Wołodko HL i pwd. Darek Kieżun HL. Dzięki ich wiedzy i umiejętnościom, uczestnicy szkolenia zapoznali się z zasadami  udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach , w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej, stabilizacji złamań oraz postępowania w przypadku omdleń i udarów. Szkolenia dla sanitariuszy obozowych są niezwykle istotne.

Dzięki kompleksowemu przygotowaniu nabywają oni nie tylko wiedzę teoretyczną, ale zdobywają również praktyczne umiejętności, które mogą być kluczowe w nagłych sytuacjach. Szkolenia prowadzone przez druhnę Anetę Zdanowicz pion., druhnę Patrycję Kosciukiewicz pion.,  pwd. Karolinę Wołodko  HL i pwd. Darka Kieżuna HL, stanowiły doskonałą okazję do zdobycia niezbędnych kompetencji dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa podczas obozów.

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!

Czytaj także…

„ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030”