Wypad w góry ,,Podjęcie wyzwań”

Wypad w góry ,,Podjęcie wyzwań”

2023-08-27

ZHPnL

ZHPnL

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter,
kontakt z przyrodą daje pogodę ducha.”
Jan Paweł II
 

W dniach 18-25 kwietnia 20 osobowa ekipa harcerek i harcerzy, wędrowników i instruktorów mieli pełen wyzwań i przygód wypad w góry ,,Podjęcie wyzwań”. Warto zaznaczyć, że niektórzy uczestnicy po raz pierwszy udali się na taką wędrówkę, gdzie mogli poczuć piękno górskich szlaków i uzyskać nowe doświadczenia.

 
Pomimo czasem trudnych warunkach pogodowych, wędrownicy pełni entuziazmu brali udział w szkoleniach i manewrach udzielania pierwszej pomocy na łonie górskiej przyrody,mieli zwiady w Zakopanym i okolicach, zapoznali się ze specyfiką pracy TOPR oraz zdobyli kilka górskich szczytów, między innymi Rysy (2501m n.p.m.), Giewont (1782 m n.p.m.), Kasprowy Wierch (1970 m n.p.m.).
 
Projekt ,,Podjęcie wyzwań – wędrówka szkoleniowa dla starszych harcerzy oraz wędrowników” została dofinansowana przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!