Zimowisko “Carpe diem”

Zimowisko “Carpe diem”

2023-01-06

Aneta Zdanowicz pion.

Aurora Degesytė trop. | Marta Sokołowska trop. | Walentyna Rynkiewicz trop.

,,Pokolenie, które ignoruje historię, nie ma przeszłości ani przyszłości” 

                          ~Robert Heinlein
Właśnie takie słowa połączyły 4 drużyny na zimowisku o nazwie ,,Carpe diem” w dniach 26-30 grudnia! A mianowicie to były: 
 
13 WDH-ek ,,Czarna Trzynastka” im. Maryny Grzesiakowej
13 WDH-y ,,Czarna Trzynastka” im. Józefa Grzesiaka ,,Czarnego”
9 WDH-ek ,,Viator” im. kard. Stefana Wyszyńskiego
pr. 33 WDH-y ,,Grom” 
 
Druhny i druhowie na zimowisku poznali jedno z najbardziej znanych wydarzeń historycznych dla harcerzy – Akcję pod Arsenałem. Pogłębiali swoją wiedzę nie tylko o tym wydarzeniu, ale również poznali najważniejsze dzieje II wojny światowej. Właśnie dlatego dwa podobozy nosili takie nazwy jak: ” Wawer” oraz “Dywizja taktyczna”. Przed sobą mieli wiele wyzwań – wiele gier terenowych, symulacja akcji pod arsenałem, wyzwania każdego dnia, nowe cele, poznawanie coś nowego dla siebie – wszystko to łączyło ich i uczyło braterskiego, a nawet rycerskiego postępowania. Dzięki temu uczestnicy zwalczyli wszystkie trudności. Stali się jednością i wielką siłą, która pokonała, pokonuje i będzie pokonywać wszystko.

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!

Czytaj także…

„ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030”