Zuchowa kolonia letnia “Jedynie dzieci wiedzą czego szukają”

Zuchowa kolonia letnia “Jedynie dzieci wiedzą czego szukają”

2023-05-21

Emilka Kuncewicz st. ochot. | Anastasija Maiesejenko trop.

ZHPnL

Czuj! Pogoda wskazuje na to, że już wielkimi krokami nadchodzi lato, a co za tym idzie – najważniejsze wydarzenie w roku zuchowym – KOLONIA LETNIA!!!
W tym roku nazwą kolonii jest motto roku zuchowego, zaczerpnięte z książki Exupery’ego „Mały Książę”- „Tylko dzieci wiedzą, czego szukają”- wraz z Dorotką, która poprzez Tornado ze Stanów Zjednoczonych trafiła na Litwę, będziemy poszukiwali drogi do jej domu! Tegoroczna kolonia jest na podstawie powieści dla dzieci autorstwa Lymana Franka Bauma pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. W czasie kolonii zuchy poznają Dorotkę, pomogą dla jej przyjaciół odnaleźć poszukiwane przez nich rzeczy- dla Stracha na wróble- rozum, dla Drwala- serce, a dla Lwa- odwagę, odkryją też sekret Czarnoksiężnika i będą musieli pokonać wiele przeszkód, by wreszcie pomóc dla bohaterki książki.
Kolonia odbędzie się w dniach 31 lipca- 6 sierpnia w „Laisvalaikio rezidencija” (dzieci będzie można przywieźć już od 18:00)
Rodziców zainteresowanych kolonią zapraszamy na Zebranie Rodzicielskie, na którym podamy dokładny plan kolonii, przykłady zajęć i szczegółową informację. Zebranie odbędzie się 10 czerwca w Gimnazjam im. św. Jana Pawła II o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!
 
Tegoroczna kolonia letnia częściowo finansowana przez samorząd miasta Wilna.
 
–LT–
 
CZUJ! Orai rodo, kad artėja vasara, o tai – svarbiausias visų zuchų metų įvykis – VASAROS STOVYKLA!!!
Šiais metais stovyklos pavadinimas yra paimtas iš Exupery knygos „Mažasis princas“ – „Tik vaikai žino, ko ieško“ – kartu su Dorothy, kuri į Lietuvą per Tornadą atkeliavo iš Jungtinės Valstijos, ieškosime kelio į jos namus! Šių metų stovykla sukurta pagal Lymano Franko Baumo romaną vaikams “Ozo burtininkas”. Stovyklos metu vaikai susitiks su Dorothy, padės jos draugams surasti ieškomų daiktų – Kaliausei – protą, Medkirčiui – širdį, o Liūtui – drąsą, taip pat atras Burtininko paslaptį ir teks įveikti daugybę kliūčių, kad padėtų knygos herojams.
Stovykla vyks liepos 31 – rugpjūčio 6 dienomis „Laisvalaikio rezidencijoje“ (vaikus galima atsivežti nuo 18 val.)
Vasaros stovykla besidomintys tėveliai kviečiami į Tėvų susirinkimą, kuriame pateiksime detalų vasaros stovyklos planą, užsiėmimų pavyzdžius bei išsamią informaciją. Susitikimas vyks birželio 10 d. Jono Pauliaus II gimnazijoje 18:00 val. Maloniai kviečiame dalyvauti!
 
Stovykla dalinai finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės.
 

Dołącz do nas na Facebook’u, Instagram’ie i Flickr.

Jeśli jeszcze nie jesteś z nami w soc. sieciach, to zapraszamy serdecznie – dołącz! Znajdziecie tam bieżące informacje i aktualności dotyczące naszej działalności, a na Flickr – galerię zdjeć!

Czytaj także…

„ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030”